Czy powinnam zmieniać tabletki? Jakie wybrać?

Brałam wcześniej tabletki, ale po dłuższym czasie dostrzegłam wiele skutków ubocznych wiec zdecydowałam się je odstawić i zrobiłam przerwę. Teraz chciałabym znowu zacząć brać tabletki, chciałabym żeby zawierały mniej hormonów i były mniej inwazyjne. Znajome biorą i bardzo go polecają. Wybieram się do lekarza jednak nie chce ulec jego niekoniecznie dobrym radom. Chciałabym wiedzieć jaki mniej więcej skład powinny mieć tabletki które są słabsze w działaniu od tych starej generacji. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Decyzja o wyborze tabletek antykoncepcyjnych należy do zadań lekarza prowadzącego. Nie rozumiem zatem, dlaczego leczy się Pani u lekarza, do którego nie ma Pani zaufania. Niestety żaden lekarz  z portali medycznych nie ustali dla Pani najlepszego preparatu, gdyż nie ma możliwości Pani zbadania, ani uszczegółowienia wywiadu. Na rynku jest wiele preparatów, niekoniecznie odpowiednich dla wszystkich kobiet. To, że koleżanki je chwalą niekoniecznie jest najważniejszym wskazaniem.
Proponuję zatem zaufać swojemu lekarzowi lub wybrać innego, który poda najlepsze dla Pani leczenie.
Pozdrawiam.