Czy powinnam zrobić 7 dni przerwy, gdy miesiączka pojawiła się w trakcie brania tabletek?

Witam. Na początku trzeciego tygodnia brania tabletek wyjechałam na weekend i zapomniałam zażyć dwóch pigułek. Po powrocie od razu wzięłam pierwszą zapomnianą tabletkę, w ciągu następnych 12 godzin uzupełniłam następną, a później regularnie brałam tabletki o ustalonej godzinie. Niestety po około 3 dniach wystąpiły u mnie małe plamienia, ale kontynuowałam dalej opakowanie. Plamienia nie ustąpiły, później przerodziły się w normalną miesiączką, podczas gdy ja dalej brałam tabletki. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę i teraz nie wiem, czy zrobić 7-dniową przerwę, czy od razu zacząć nowe opakowanie? Czy mogę bezpiecznie kochać się z partnerem? Proszę o pilnę odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Pominięcie dwóch tabletek obniża skuteczność antykoncepcji. Proponowałabym rozpoczęcie drugiego opakowania bez robiena 7- dniowej przerwy oraz zastosowanie dodatkowych metod anykoncepcji przez 7 dni od ostatniej pominiętej tabletki.