Czy powinnam zrobić test ciążowy?

Witam:) z natury jestem osobą przezorną, dlatego zadaję to pytanie. Być może jestem przewrażliwiona. Biorę tabletki od lutego. Początkiem czerwca współżyłam z chłopakiem 4 razy i on za każdym razem kończył we mnie. Byłam wtedy podczas 7-dniowej przerwy, dokładnie to był 4. dzień przerwy i dostałam w tym dniu okresu, także kochaliśmy się w 1. dzień okresu. Po przerwie zaczęłam nowy blister i któregoś dnia zauważyłam, że nie zgadzają mi się tabletki w blistrze. Była sobota, a ja miałam tabletke na piątek. No to zażyłam dwie, żeby sie wyrównało :D Wiem, że nie było to mądre :) Najgorsze jest to, że nie wiem, kiedy pominęłam jedną tabletkę! Wczoraj skończyłam opakowanie i miałam robić przerwę. Dzisiaj chłopak zadzwonił, że w poniedziałek przylatuje do Polski no i zaczęłam nowe opakowanie nie robiąc przerwy, ale pierwszą tabletkę z nowego opakowania przyjęłam z 5-godzinnym opoźnieniem. Czy powinnam zrobić test ciążowy? Czy w ogóle jest możliwość ciąży? Chcę być po prostu pewna, że wtedy nie doszło do zapłodnienia. I czy mogę współżyć bez zabezpieczenia jak on przyjedzie? Mamy już dziecko i nie chcemy mieć drugiego, szczególnie, że ja mam dopiero 20 lat. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Ciąża niestety nie jest wykluczona. Naturalnie może Pani wykonać test ciążowy (powinien dać już wiarygodny wynik).
2. Przyjęcie tabletki z 5-godzinnym opóźnieniem nie powoduje zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej.
3. Pominięcie tabletki przed miesiącem (jeśli nie skończyło się ciążą wtedy), nie powoduje zmnieszenia skuteczności preparatu w chwili obecnej.