Czy powinnam zwiększyć dawkę witaminy D, skoro nie pije mleka?

Niemowe 8 miesięcy,12 kg od półtora miesiąca nie chce pić mleka. Dzienne żywienie:kaszka mleczno ryżowa lub pszenna,jajecznica(lub jajko na miękko z chlebem),zupa mięsno warzywna,jogurt naturalny z wapniem i musem owocowym,kaszka z mlekiem modyfikowanym,400ml skoczków lub cherbatki dziennie.Czy to wystarczy?Czy powinnam zwiekszyć dawkę witaminy D skoro nie pije mleka?Obecnie bierze jedną kapsułkę bioaronu,od kilku dni poci się przez sen i czasem w dzien(ostatni raz pocił się gdy miał 4 miesiące)

Witam serdecznie,

Synteza skórna pod wpływem działań promieni słonecznych to 90 % obecnej w organizmie wit. D . Z pożywieniem dostarczamy bardzo małą ilość tej witaminy.
Dlatego w zaleceniach pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia powinno podawać się 400-600 j.m. w okresie od września do kwietnia lub przez cały rok, jeśli nie ma zapewnionej wystarczającej syntezy witaminy D w skórze. Wskazana jest też konsultacja lekarza pediatry.

pozdrawiam !
Agnieszka Pierwoła