Czy powinno się jednocześnie stosować globulki i krem zewnętrznie?

Witam. Mam dwa pytania. Lekarka przepisała mi globulki Macmiror complex 500 i Clotrimazolum krem. W ulotce tego drugiego wyczytałam, że osłabia on działanie leków z nystatyną. Czy powinno się zatem jednocześnie stosować globulki i krem zewnętrznie? Leczenie będzie skuteczne? W opakowaniu znajduje się 12 globulek. Lekarka nie powiedziała ile mam ich zastoswać. Czytałam, że zwykle lekarze zalecają 6. Skoro lekarka nic nie mówiła mam zastoswać 12 globulek? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam. Grzybicze zakażenia pochwy i sromu są wskazaniem do stosowania obydwu leków równocześnie. 6 dniową kurację stosuje się w zakażeniach o lżejszym przebiegu. Aby mieć pewność że zakażenie nie nawróci lepiej zastosować pełną dawkę 12 kapsułek.