Czy powodem jest podrażnione ostrymi krawędziami zębów dziąsło?

Dzien dobry. Chcialam prosic o rade w zwiazku z pobolewajacym dziaslem. Jestem na etapie leczenia gornej 6 i 7. Wlasciwie te z3by sa juz wyleczone kanalowo pod mikroskopem i przygotowane na zalozenie wkladow i korony. Wczoraj bylam na pobraniu wyciskow. Zeby te sa bardzo zniszczone. Dzis kiedy dotknelam jezykiem dziasla miedzy nimi poczulam ostry przeszywajacy bol, ktory szybko minal. Chcialam zapytac co moze byc powodem? Czy podraznione ostrymi krawedziami zebow dziaslo? Z gory dziekuje za odpowiedz

Witam,

Możliwe, że przy pobieraniu wycisków dziąsła zostały podrażnione np. przez nitki retrakcyjne wkładane pod dziąsło przed wyciskiem przez co mogą kilka dni po zabiegu boleć. Wskazana konsutacja z lekarzem dentystą prowadzącym leczenie. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski