Czy powrót do tabletek antykoncepcyjnych może oznaczać w przyszłości trudności w zajściu w ciążę?

Witam. Odstawiamy tabletki antykoncepcyjne blisko rok temui obrazu zauważyłam pojawiający się trądzik. Chodziłam do dermatologa, kosmetyczki, zmieniłam dietę i kosmetyki. Nic nie pomogło. Stwierdziłam że to zaburzenia hormonów. Czy mogę wrócić do tabletek ale w taki sposób żeby nie mieć problemów z zajściem w ciążę w przyszłości? (czytałam że kobiety biorące tabletki maja duże problemy Q staraniu się o dziecko a tego nie chce)np biorąc tabletkę cp trzeci dzień? Czy można tak się bawić hormonam

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma wskazań do twojego stosowania antykoncepcji, jeśli już chce pani przyjmować to normalnie czyli codziennie. Nie ma także badań potwierdzających niepłodność u kobiet stosujących antykoncepcje hormonalną.
Pozdrawiam