Czy powrót menstruacji w czasie karmienia piersią może wywołać zapalenie piersi?

Witam. Jestem mamą karmiącą. Czy powrót menstruacji w czasie karmienia piersią może wywołać zapalenie piersi? Dostałam miesiączkę 22 luty, dwa dni wcześniej bardzo bolała mnie lewa pierś, ból ustąpił a w piersi pozostało jakieś zgrubienie, badanie USG nic nie wykazało. Teraz tzn. 24 luty zaczęła tak samo boleć mnie prawa pierś. Czy to normalne?

Tak, to normalna sytuacja, gra hormonalna związana z powrotem do normalnego cyklu menstruacyjnego może wywoływać takie zaburzenia w gruczołach sutkowych.