Czy powstrzymywanie się od wytrysku może spowodować bezpłodność?

Na razie chce poczekać z seksem, ale często przytulam się i głęboko całuję ze swoją dziewczyną. Czasem czuję, że tylko moment dzieli mnie od wytrysku... Przerywam wtedy pieszczoty i czekam aż wszystko wróci do "normy". Słyszałem, że nasienie cofa się do jąder, co może spowodować ich ból - ja takich dolegliwości nie mam. Chce w przyszłości zostać ojcem i martwię się, że plemniki, które "wracają" tracą na swej jakości co może prowadzić do niepłodności w późniejszym czasie. Nie chce rezygnować z pieszczot z moją dziewczyną i obecnie mi to wystarczy, nie masturbuję się też... Mam erekcję tylko hamuję wytrysk, czy jest to szkodliwe i grozi bezpłodnością?
ponad rok temu

witam!

Obawy o przyszłą bezpłodność w sytuacji, gdy nie rozpocząłeś jeszcze współżycia ani nie stosujesz masturbacji, są bezpodstawne. Okoliczność taka nie ma bowiem wpływu na przyszłą jakość jak i ilość nasienia, a co za tym idzie - zdolność płodzenia.
Pozdrawiam