Czy powtarzać beta hcg przy wyniku poniżej 1,2?

Jeśli wykonałam test beta hcg po 15 tygodniach od ostatniej miesiączki powinnam go powtarzać mając wynik poniżej 1,20?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Tak niski wynik po 15 tyg wyklucza ciążę. Należy jednak pamiętać, że czasami zdarzają się błędy laboratorium. Jeśli ma Pani objawy ciąży lub jest widoczny pęcherzyk ciążowy w badaniu USG to konieczna jest konsultacja z ginekologiem.