Czy powtórzyć kolonoskopię?

witam bylam dzis na kolonoskopi w opisie napisano kolonoskop wprowadzony do kątnicy uwidaczniajacej zastawke stopien przygotowania jelita niedostateczny pozwala jedynie do wykluczenia grubej patologii organicznej co to oznacza czy mam sie bac i czy powtórzyc kolonoskopiw

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od tego, z jakiego powodu była wykonywana kolonoskopia. Jelita były niedostatecznie oczyszczone i lekarz nie mógł ich dokładnie ocenić. Mógł jedynie określić, czy nie ma np. dużego guza - takie zmiany wykluczył. Jeśli Pani kolonoskopia była tylko badaniem profilaktycznym, można ją powtórzyć po prostu za jakiś czas. Jeśli miała natomiast wyjaśnić Pani dolegliwości - najpewniej będzie konieczne powtórzenie badania wcześniej.