Czy powyższy opis wyniku badania HPV świadczy o zmianach nowotworowych, które mogą się cofnąć?

Witam. Prosiłabym o pomoc w interpretacji wyników badań na obecność wirusa HPV: Badanie : HPV DNA HR, 14 typów, 16, 18, nie 16/18 (31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68) Dodatni HPV inne. Wykonano badanie na obecność DNA następujących typów wirusa HPV wysokoonkogennych : 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68. Wykazano obecność DNA wirusa HPV jednego lub kilku typów z grupy o wysokim potencjale onkogennym tj. 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68. Prosiłabym również o informację na temat dalszego leczenia : po 2 nieprawidłowych cytologiach, zostałam skierowana na kolposkopię. W badaniu lekarz zauważył zmiany wielkości ok 5mm i skierował na dalsze badania tj. biopsję zmiany. Czy powyższy opis wyniki badania HPV świadczą o zmianach nowotworowych które mogą się cofnąć? Czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę? Dodam, że mam 26 lat, nie rodziłam i miałam tylko jednego partnera seksualnego.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie badania świadczą o tym, że jest Pani zarażona wirusem HPV o wysokim potencjale onkogennym. W rezultacie tego może rozwinąć się rak szyjki macicy. Czy ma Pani zmianę przednowotworową będzie można stwierdzić dopiero po wyniku biopsji. Od tego wyniku zależy również dalsze leczenie. Dopiero wtedy również będzie można odpowiedzieć czy będzie miała Pani jakieś przeciwwskazania do zajścia w ciążę.