Czy poziom beta-HCG jest prawidłowy?

Witam!
Mam 35 lat i ostatnią miesiączkę miałam 23.12.2009 r. Badanie na poziom beta-HCG zrobiłam 09.02.2010 wynik - 5324 mIU/ml. Chciałabym zapytać, czy jest on prawidłowy dla 7 tygodnia ciąży - tak sobie wyliczyłam?

Dodam jeszcze, że mam zespół policystycznycg jajników i leczyłam się by zajść w ciążę ( ****, ****), jednak podczas ostatniego cyklu, czyli od 23.12.2009 r. nie brałam żadnych tabletek.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Pani wynik jest prawidłowy. Normy stężenia betaHCG dla poszczególnych tygodni ciąży są bardzo szerokie. W praktyce, przy podejrzeniu nieprawidłowości (np. poronienie, ciąża pozamaciczna) bardziej interesuje nas jednak dynamika zmian stężenia tego hormonu niż pojedynczy wynik- pobieramy krew co dwa dni i kontrolujemy, czy stężenie wzrasta i czy wzrost ten odbywa się w prawidłowym tempie.
Pozdrawiam serdecznie!