Czy poziom beta HCG nie jest zbyt niski?

Witam,
ostatnią miesiączkę miałam 18 września (cykle 30-31-dniowe). 8, 9 i 10 października zaobserwowałam niewielką ilość podbarwionego krwią śluzu, który wytłumaczyłam sobie implantacją zarodka. Kiedy miesiączka zaczęła się opóźniać zrobiłam cztery domowe testy ciążowe, w przeciągu 2 tygodni od terminu spodziewanej miesiączki, które wyszły negatywnie.
2 listopada zrobiłam beta HCG z krwi i wynik wyszedł 68,1, moim skromnym zdaniem nie odpowiedni do wieku potencjalnej ciąży. Jutro, po 48 godz. planuję powtórzenie tego badania. Wizytę u lekarza mam dopiero umówiona na 22 listopada, czy są jakieś wskazania do jej przyśpieszenia?
Będę wdzięczna z odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Moim zdaniem nie ma żadnych wskazań do przyspieszania wizyty u lekarza w tej chwili. Wynik beta HCG, jak i fakt, że testy ciążowe w dniach spodziewanej miesiączki wyszły negatywne wskazują, że w ostatnim cyklu doszło do przesunięcia w czasie owulacji.
Krwawienie, które Pani zaobserwowała, mogło towarzyszyć owulacji lub wskazywać na zaburzenie hormonalne raczej niż być krwawieniem implantacyjnym. Co za tym idzie, ciąża jest młodsza, niż by wynikało z daty ostatniej miesiączki.
Jeśli chodzi o sam poziom hormonu beta HCG ważniejsza jest dynamika jego wzrostu, niż sam poziom, który może być różny i nie da się na jego podstawie określić wieku ciąży z zadowalającą precyzją.

Pozdrawiam serdecznie!