Czy poziom beta HCG w ciąży przyrasta prawidłowo?

Witam,
jestem w 7 tyg. i 4 dniu ciąży. U lekarza byłam 14.07. Pani doktor widziała pęcherzyk o dł. 1.01 cm, był to 6 tydz. ciąży - nie słyszała tętna dziecka, kazała zrobić beta HCG następnego dnia, a później w poniedziałek. Zastosowałam się do jej zaleceń. Piątkowe HCG wynosiło 24235,00 a poniedziałkowe 32948,00. Czy to dobry przyrost? Jednak nie to mnie martwi, teraz w sobotę 23.07 znów robiłam i wynik jest 33840,00 - czy to nie jest za mały przyrost? Bardzo się martwię, bo pierwszą ciążę poroniłam w 7 tyg., teraz od początku łykam D*** 2 x 1 tabl.

Proszę o odpowiedź.

Mam do lekarza za 2 dni, ale chciałam napisać. Z góry dziękuję!

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Wyniki są prawidłowe i przyrost beta HCG w czasie również.

Dla uspokojenia podaje normy beta HCG wg OM :

5-6 tydzień 23100- 151000,
6-7 tydzień 27300-233000,
7-11 tydzień 20900-291000.

Ważniejszy od poziomu beta HCG jest jej proporcjonalny przyrost w czasie.
Należy również pamiętać, iż im ciąża starsza tym przyrost wolniejszy.

Pozdrawiam!