Czy poziom bHCG spada prawidłowo po usunięciu ciąży pozamacicznej?

2 tygodnie temu miałam laparoskopowe usunięcie ciąży pozamacicznej. Około 7. tydzień już. Tydzień później zrobiłam badanie HCG z krwi. Wynik: 99,8. Tydzień później, czyli wczoraj powtórzyłam badanie. Wynik: 22,01. Czy poziom nie spada zbyt wolno? Mam 37 lat i 2-letnie dziecko. Boję się, że jest źle...

Lek. Katarzyna Szymczak

Tendencja spadkowa czyli dobry wynik. W razie niepokoju sugeruję kontrolę u ginekologa.
Pozdrawiam