Czy poziom białka CRP świadczy o nowotworze?

Witam serdecznie, czy jeśli CRP mam 1,740, to świadczy, iż w organizmie nie mam nowotworu? Idę do ginekologa i bardzo się boję.

Witam!
CRP czyli białko ostrej fazy jest jedynie wskaźnikiem stanu zapalnego, szczególnie bakteryjnego, ale nie tylko. Podwyższony jego poziom (w zależności od wartości referencyjnych danego laboratorium) sugeruje toczący się proces zapalny. W Pani przypadku wartość CRP jest ujemna, a w związku z tym można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć stan zapalny. Nic więcej na podstawie tego wyniku nie można powiedzieć. Proszę zachować spokój. Pozdrawiam serdecznie!