Czy poziom cukru u 23-latki jest prawidłowy?

Dzień dobry. Odebralam wyniki krwi cukier na czczo po odpowiednim przygotowaniu do badania wyniósł 98,4 - czy to.nie za dużou 23 latki?

Witam serdecznie,
o prawidłowej glikemii na czczo mówimy przy wynikach 70 -99 mg/dl. Pani wynik mieści się w górnej granicy.
Niestety nie wiem nic więcej o Pani stanie zdrowia oraz obciążeniach rodzinnych. Czynniki, które sprzyjają zaburzeniom gospodarki węglowodanowej i mogą prowadzić do wystąpienia cukrzycy to nadwaga, otyłość, brak aktywności fizycznej, występująca cukrzyca w rodzinie (rodzice, dziadkowie), dieta obfitująca w żywność przetworzoną, duże ilości słodyczy, słodkich napojów.
Poprzez odpowiednie odżywianie, regularną aktywność fizyczną, możemy wpłynąć na poprawę naszego zdrowia.
Warto również zweryfikować wynik insuliny na czczo, czy jest prawidłowy.