Czy poziom cukru w ciąży jest prawidłowy?

Witam, jestem w 29 tygodniu ciąży. W 26 tyg miałam robione badanie na stężenie glukozy we krwi.Przy obciążeniu 75g wyniki miałam: na czczo 4,9 mmol/l, po 1h 9,0 mmol/l, po 2h 8,9 mmol/l. Zostałam skierowana do poradni diabetologicznej. Otrzymałam glukometr. Średnie wyniki mam: na czczo 87, po 1h śniadania 110, po 2h 100, po 1h obiadu 118, po 2 h 91, po 1h kolacji 114, po 2h 95. Czy taki spadek poziomu cukru jest w normie? Czy jest szansa iż nie będę musiała aż tak trzymać się diety? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wygląda na to, ze Pani wyniki są w normie i sama dieta wystarczy. Oczywiście we wskazanym terminie powinna Pani udać się na wizytę kontrolną.