Czy poziom kreatyniny może się wahać?

. Pytanie 1. Czy poziom kreatyniny może się wahać podobnie jak np. poziom cukru? Pytanie2. Czy można jakoś wpływać na ten poziom? Pytanie 3. Czy można robić tomografię jamy brzusznej (kontrast) przy kreatyninie: 193 mmol/l, eGFR 31,2. Mam wyciętą nerkę i moczowód. Za mało miejsca na szczegóły.

Aleksander Ropielewski

Może się wahać i zależy to od stopnia nawodnienia i funkcji nerek. Wszystko zależy od wskazań z jakich ma być wykonywane badanie z kontrastem, jednak przy takich parametrach nie podaje się zwykle kontrastu.