Czy poziom progesteronu jest prawidłowy?

Wczoraj robiłam badanie progesteronu w 6 dniu cyklu i wyszedł mi wynik: 0,50ng/ml, faza folikularna: 0,1 ng/ml, menopauza: 0,1 ng/ml. Co oznacza ten wynik? Proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Założywszy, że normy dla progesteronu w fazie folikularnej (czyli w tej, w której była Pani w 6 dniu cyklu) wynosi 0,15-1,40 ng/ml, to Pani wynik jak najbardziej mieści się w normie. Nie ma więc Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam