Czy poziom witaminy B ma wpływ na rozwój ciąży?

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Od około dwóch miesięcy suplementowałam się witaminą B6 i B12. Po miesiącu czasu zbadałam poziom tych witamin w moim organizmie. Wit. B12 jest w normie, natomiast wit. B6 - mam jej nadmiar (norma w badaniach laboratoryjnych to do 27,2, a ja mam 316 - czyli ponad 10-krotnie zwiększone). Od razu odstawiłam, ale czy taki nadmiar na początku ciąży może spowodować nieodwracalne skutki dla dziecka? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Nadmiar tej witaminy nie powinien wpływać niekorzystnie na płód. Wynik powinien jednak dodatkowo ocenić Pani lekarz prowadzący ciążę. Pozdrawiam!