Czy późne ząbkowanie świadczy o nieprawidłowościach?

Czy pozne zabkowanie swiadczy o jakis nieprawidlosciach ? Syn ma 16 miesiecy i dopiero 3 zeby . Wogule mam wrazenie ze rozwija sie wolniej . Jeszcze nie chodzi sam tylko trzymany za reke i przy meblach . Mowi tylko po swojemu Jak cos chce posluguje sie gestami i placzem w odpowiedni sposob .wiem kiedy chce pic czy jesc albo jakos rzecz. Ogolnie jest bardzo towarzyski ,lubi sie bawic w chowanego i A-kuku. Ciagle sie usmiecha. Jest z min dobry kontakt wzrokowy. Ale poproszony o cos nie robi tego

Lek. Katarzyna Szymczak

Rozwój dzieci jest bardzo indywidualny, późne wychodzenie zębów może mieć uwarunkowanie genetyczne ( jeśli np u Pani lub ojca dziecka wychodziły późno), sugeruję kontrolę u pediatry,który zbada dziecko i oceni jego rozwój.
Pozdrawiam