Czy pozostały płat tarczycy nie powinien sam poradzić sobie z produkcją hormonów?

Witam, Miałam guza na jednym płacie tarczycy (ponad 2cm) oraz nadczynność tarczycy (niski poziom tsh 0,12 przy braniu thyrozol). Usunełam jeden płat tarczycy, drugi został w całości. Jestem tydzień po operacji. Biorę euthyrox 25. Dziś robiłam badania - tsh 4,88, ft3 3,07, ft4 1,18. Proszę o interpretację wyników. Czy powinnam brać dalej eurhyrox? Czy dawka jest odpowiednia? Czy pozostały płat tarczycy nie powinien sam poradzić sobie z produkcją hormonów?

Dzień dobry,

poziom TSH jest wysoki. Natomiast jak sama Pani wspomniała jest to dopiero tydzień po operacji. Gospodarką hormonalna czasami potrzebuje więcej czasu na dostosowanie się do nowej sytuacji. Na ten moment uważam, że nadal powinna Pani przyjmować lek. O odstawieniu powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga