Czy pozwolić 15-letniej córce na odchudzanie?

Witam, moja córka ma 15lat jej aktualny wzrost to 164cm , waży 46kg. Odchudza się i mówi mi że chce ważyć 42kg. Czy mam jej na to pozwolić?

Witam!
Odradzam stosowania diety redukcyjnej. Pani córka jest w wieku dojrzewania i potrzeba jej wystarczającej energii i składników odżywczych do prawidłowego rozwoju. Zachęcam jednak do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia i podejmowaniu aktywności fizycznej.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska