Czy pozwolić, aby paznokieć sam zszedł?

Witam. Pojawił mi się na dużym palcu u stopy krwiak. Paznokieć zrobil się cały czarny, ból nie jest wogole odczuwalny. Od kilku dni zauważyłem że paznokieć odchodzi od łożyska, podważając to lekko widać zaschniętą krew i głęboką "dziurę". Pytanie: czy mam się nie martwić I pozwolić aby paznokieć sam zszedł czy wymagana konsultacja u lekarza w celu oczyszczenia lozyska pod paznokciem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zmianę powinien ocenić lekarz, który zadecyduje czy są wskazania do interwencji.