Czy pozwolić partnerowi odejść?

To bardzo trudne mam chwile zwatpienia czy poprostu go nie zostawic ale widze ze on jest zagubiony przyznaje sie ze ma problem czasami mowi mi ze nie chce zebym to ja cierpiala. Nie wiem jakie kroki podjac istnieje jakis schemat postepowania?

Witam Panią, w takich sytuacjach może być pomocnym spotkanie z Certyfikowanym Psychoterapeutą, który z Panią porozmawia i pokaże jak to widzi. Prawdą jest, że jeśli jest profesjonalistą, nie podejmie za Panią decyzji. Możliwe są też spotkania z Państwem, celem przyjrzenia się temu z czym się Pani zmaga sama, a przecież dotyczy to obojga z Was.

Pozdrawiam
Wojciech Romatowski
www.psycholog-bialystok.com

Widzę, że waha się Pani. Sam partner jak Pani mów też daje niejednoznaczne sygnały. Pokazuje że jest zagubiony i wymaga opieki a jednocześnie altruistycznie chce sam ponieść swój problem aby Pani nie cierpiała. Niejednoznaczne sygnały wprowadzają w nas zamęt i sami gubimy się w tym czego chcemy, co jest nam potrzebne co byłoby dobre i jak postąpić. Proszę porozmawiać z partnerem o tym co wspólnie możecie zrobić a co każde z Was musi zrobić oddzielenie.