Czy pozytywne Igg i Igm nie świadczą o toksoplazmozie?

Witam Panie doktorze, mam 31 lat i jestem w 20 tyg. ciąży po ICSI.   W 8 tyg. stwierdzono u mnie zakarzenie toksoplazmozą na podstawie wyników ze szpitala zakaźnego, które wyglądały następująco: Igg 101 Igm 10,82. Lekarz przepisał mi Rovamycine 3 mln j.m. w dawce 3 x 1 po 2 tygodniach wyniki wynosiły: Igg 666 Igm 8,83 po kolejnych 2 tygodniach: Igg 554 Igm 6,71. Lekarz podtrzymał w zalecanej dawce antybiotyk (USG w 12 tc prawidłowe) Po kolejnych 6 tygodniach (łącznie 10) wyniki wynosiły: Igg 105 Igm 5,02. Lekarz powiedział, że to nie toksoplazmoza, bo Igg spadło i że mam odstawić antybiotyk. Bardzo proszę o opinię, bo nie wiem co robić. Czy pozytywne Igg i Igm nie świadczą o toksoplazmozie?   Czy odstawienie Rovamycine nie narazi mojego dziecka na zarażenie? Dziękuję bardzo serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna pani,

Czy miała Pani oznaczaną awidność IgG lub poziom IgA? Czy występowały objawy toksoplazmozy u Pani? Często przebieg jest bezobjawowy, ale występowanie objawów pomaga w podjęciu decyzji o konieczności leczenia.

Jeśli nie, to wykonanie powyższych oznaczeń mogłoby pomóc wyjaśnić sytuację.

Pozdrawaiam serdecznie.