Czy praca przy zbożu jest niebezpieczna?

Witam! 1. Mieszkam na wsi i zrócałem zboże i pracowałem w kurzu cały czas .Z nosa mi leciał brudny katar i mam sucho w gardle. Czy taka praca może byc niebezpieczna życiu? 2. Używam peparatu Brodacid na kurzajki. Ostatnio po użyciu kurzajka troche sie zmniejszyła i ja zdrapałem nie całą trochę zostało. Tylko ze zrobiił się dołek. Czy ona całkowicie przez ten lek zniknie razem z dołkiem? Proszę o dopowiedz! Pozdrawiam!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Co do kurzajek to lek ten powinien być pomocny. W sprawie pierwszego pytania trudno mi się odnieść jednoznacznie do niego. Praca taka nie jest niebezpieczna, choć jak widać w tym przypadku powoduje ona przewlekle zapalenie śluzówki nosa.