Czy praca w nocy może przyczynić się do powstania cukrzycy?

Czy praca w nocy wpływa niekorzystnie na poziom cukru? Czytałam gdzieś, że nieprzespane noce mogą przyczynić się do powstania cukrzycy.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zawsze najkorzystniej jest prowadzić regularny styl życia, ze stałymi porami posiłków, które powinny być urozmaicone. System zmianowy na pewno wprowadza nieco więcej zamieszania, jednak na pewno nie przesądza o rozwoju cukrzycy.

Zawsze warto dbać o swoją kondycję i odpowiedni dobór diety. Powinna ona zawierać jak najmniej cukrów prostych (zawartych na przykład w słodyczach), oraz tłuszczów nasyconych. Dieta powinna być bogata w węglowodany złożone, witaminy, błonnik. Więcej informacji na temat diety dostępnych jest w naszym portalu poświęconemu właśnie cukrzycy oraz diecie.

Pozdrawiam