Czy prawdopodobna jest ciąża pozamaciczna po badaniu HSG?

Witam!
W zeszłym miesiącu wykonane miałam badanie HSG, po którym lekarz stwierdził, że lewy jajowód jest niedrożny, a na prawym mam wodniaki. Mimo tego zaszłam w ciążę. Tydzień temu zrobiłam 2 testy i badanie krwi. Wynik to 169,5 mIU/ml.
Lekarz nie widział pęcherzyka, gdyż wg niego była to bardzo wczesna ciąża. Dziś, czyli po tygodniu powtórzyłam badanie i poziom HCG wynosi 4839,5. Czy możliwe jest w moim przypadku, mimo niedrożności zajście w ciążę, która nie jest pozamaciczna?
Bardzo się tego obawiam. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Istnieje szansa, że podczas zabiegu HSG doszło do udrożnienia jajowodu. Póki co, trudno jednak spekulować. Ciąża powinna być w każdym razie możliwa do uwidocznienia wewnątrz jamy macicy, gdy poziom beta HCG przekroczył 1500 miu/ml. Myślę, że nie powinna Pani więc zwlekać z wizytą u ginekologa, by wykonać USG i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam serdecznie!