Czy prawidłowe są wyniki badań?

Czy wyniki są prawidłowe dla dziecka 2,7 roku? WBC - 10,6, RBC - 4,63, HGB - 13,0, HTC - 39,1, Mcv - 84,4, MCH - 28,1, MMCHC - 33,2, PLT - 196,0, %zaw. limfocytów: lym% - 54,3, form pośr. mxd - 4,2, neut - 41,5, bezwzgl.licz. limfocytów: lym# - 5,8, mxd# - 0,4, neut# - 4,4, rdw - 11,7, pdw - 11,9, mpv - 9,9, p-Lcr - 24,4. Wynik moczu: Leukocyty - mocz 3-5, erytrocyty świeże - mocz 1-2.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podane wyniki morfologii krwi z rozmazem są prawidłowe dla wieku dziecka. Stwierdzona liczba leukocytów i krwinek czerwonych w moczu dziecka również zawiera się w normie. Niestety, nie mam żadnych informacji na temat dziecka, np. dlaczego wykonano badania, czy istnieją jakieś niepokojące objawy, czy dziecko na coś choruje itp. Bez zebrania odpowiedniego wywiadu i zbadania dziecka, nie mogę napisać nic więcej. Polecam lekturę artykułów na temat morfologii krwi, a także innych w naszym portalu abcbadania.pl.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.