Czy prawidłowo założyłam pierścień antykoncepcyjny i jestem zabezpieczona?

Stosuje pierścień antykoncepcyjny N*** od około pół roku. Zawsze wyjmowałam go i zakładałam w niedziele ok. godz. 22. W tym miesiącu, z rożnych przyczyn wyjęłam go dopiero w poniedziałek ok. godz. 21. Założyłam go znowu w niedzielę ok. 21, ale teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam? Czy może powinnam poczekać do poniedziałku? I czy jestem zabezpieczona przed ciążą? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zdecydowanie w przyszłości powinna Pani unikać takich sytuacji i postępować zgodnie z ulotką. W tym przypadku jednak postąpiła Pani prawidłowo. Nie jest także zmniejszona skuteczność pierścienia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl