Czy prawidłowo zażyłam tabletkę antykoncepcyjną?

Witam, po wizycie u ginekologa okazało sie ze to pierwszy dzień okresu i powinnam wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną lecz krwawienie sie nie pojawiło jedynie plamienie. W związku z tym nie jestem pewna czy prawidłowo zażyłam tabletkę i czy jestem w pełni zabezpieczona.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli przyjęła Pani tabletkę w pierwszym dniu okresu to jest to prawidłowe postępowanie. Ochrona przed ciążą powinna występować od początku stosowania tabletek. W razie wątpliwości co do charakteru krwawienia proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni.