Czy prażona kasza jest zdrowa?

Bardzo lubię kasze gryczana. Wyczytałam w internecie ze lepiej wybierać kasze nie prazona bo zawiera więcej i witamin od prazonej. Niestety nie spotkałam jeszcze kaszy nie prazonej. Czy prazona kasza jest zdrowa?

Bez problemu w sklepie ze zdrową żywnością kupi Pani kaszę gryczaną niepaloną. Tę prażoną można jeść, ale lepiej wybierać niepalone. Pozdrawiam