Pregabalin Sandoz a Pregabalin Zentiva

Czy Pregabalin Sandoz a Pregabalin Zentiva to to samo bo doczytałem się że Pregabalin Sandoz tu cyt. "ból neuropatyczny (związany z uszkodzeniem nerwów), w tym ból neuropatyczny obwodowy, taki jak ból odczuwany przez pacjentów z cukrzycą czy półpaścem, oraz ból neuropatyczny ośrodkowy, taki jak ból odczuwany przez pacjentów po urazie rdzenia kręgowego;" natomiast Pregabalin Zentiva takiego zapisu w ulotce nie ma. Poza tym oba oba mają zastosowanie na padaczkę i zaburzenia lękowe. Mnie interesuje konkretnie ból neuropatyczny. Czy jest jakaś różnica czy w tym przypadku zastosuję Pregabalin Sandoz czy Pregabalin Zentiva? Może jeden z tych leków będzie akurat korzystniejszy w przypadku bólu neuropatycznego? Nie zacząłem brać jeszcze żadnego więc jest mi wszystko jedno który będę brał... Bardzo proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości.

Witam!
Obydwa preparaty są lekami generycznymi, dopuszczone do leczenia po próbach równoważności działania. To są te same preparaty, ich cechy muszą być zgodne przynajmniej w 80%.
Leków generycznych jest dość dużo i niektóre nie mają zarejestrowanych pojedynczych wskazań. Leki p/padaczkowe zazwyczaj mają działanie przeciwbólowe, przeciwlękowe, stabilizujące nastrój i napęd, oraz wiele innych. Działanie przeciw bólowe jest specyficzne - działają tam, gdzie typowe leki p/bólowe zawodzą.
Powodzenia
W. Łuczkowski.