Czy preparat Azallure ma równie szerokie zastosowanie co Botox?

Czy preparat Azallure ma równie szerokie zastosowanie, co Botox? Interesuje mnie podanie go w celu zmniejszenia silnego zaciskania mięśni żwaczy. W przyadku bruksizmu ile potrzeba jednostek, lub jaka będzie orientacyjna cena podania toksyny? Jaki jest dodatkowy efekt wizualny, czy powoduje wysmuklenie policzków, czy raczej ich opadnięcie?

Toksyny nie zlikwidują przyczyny zaciskania zębami a także nie wygładzą w naturalny sposób rysów twarzy. Po pierwze trzeba by zlokalizować przyczynę - najczęściej jest to niestabilny zespół stawu krzyżowo-biodrowego - a następnie otworzyć zgryz do pozycji neuromuskularnej, co spowoduje wygładzenie i odmłodzenie rysów twarzy przy zachowaniu naturalnej mimiki.

Zgadzam się,że potrzebna jest konsultacja stomatologiczna, w celu ustalenia przyczyny i stopnia bruksizmu. W niektórych przypadkach konieczne jest tzw. szynowanie. Natomiast toksyna botulinowa, jako jeden ze sposobów leczenia, w spektakularny sposób zmniejsza napięcie mięśni żwaczy tym samym osłabiając "zaciskanie", lekko unosi i wysmukla dolna część twarzy. Dla optymalnego efektu, potrzebna jest odpowiednia ilość jednostek toksyny - koszt w zależności od gabinetu, proszę sprawdzać w cennikach.

Witam
Azzalure jest jednym z trzech zarejestrowanych w Polsce preparatów toksyny botulinowej. W wielu przypadkach zabieg zrelaksowania mięśni żwacza przy użyciu toksyny botulinowej pomaga. Zawsze jednak powinno się skonsultować to ze stomatologiem i wdrożyć odpowiednie leczenia. Koszt zależny jest od gabinetu i ilości zastosowanego preparatu.

Leczenie bruksizmu toksyna botulinową jest terapią wspomagającą. W pierwszej kolejności konieczna jest wizyta u stomatologa. Koszt zabiegu jest uzależniony od gabinetu, zazwyczaj cena ustalana jest na wstępnej konsultacji