Czy preparat D Vitum skutecznie uzupełnia poziom witaminy D3?

Witam.Mam pytanie.Chcialabym podawac dla meza profilaktycznie witamine d3 .Farmaceuta polecil mi preparat D Vitum forte 4000 j.m 1 kapsulka dziennie .Maz wazy 120 kg .Czy ten preparat jest polecany i skutecznie uzupelnia poziom wit D3 jesli chodzi o jakosc i czy taka dawka wystarczy?

Lek. Paweł Szadkowski

Dawka profilaktyczna to 1000 j dziennie. Przy wadze Pani męża można stosować 2000 j dziennie. Jeśli mąż nie ma znacznego niedoboru witaminy D, nie ma potrzeby stosowania takiej dawki. 4000 j to maksymalna dawka, jaką można stosować dziennie. Podany przez Panią preparat jak najbardziej może zostać zastosowany.