Czy preparat do udrażniania rur może zaszkodzić kobiecie w ciąży?

Witam. Jestem w 8 tygodniu ciazy I ostatnio udroznialam rury weglowodorem sodu i teraz panicznie Boje sie, ze narazilam zdrowie dzidziusia. Nie dosc, ze wdychalam to to jeszcze palcem dotknelam to co zostalo na zlewozmywaku I zostala biala maz na moim palcu ktora od razu zmylam. Czy to moglo dostac sie do mojego krwiobiegu i zaszkodzic dziecku?

Lek. Paweł Szadkowski

Taka jednorazowa sytuacja nie powinna w żaden sposób zaszkodzić dziecku.