Czy preparat Iron Citrate jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Czy preparat Iron Citrate firmy Swanson jest bezpieczny dla kobiet w ciąży? Czy dawka 70 mg na dzień profilaktycznie od 22 tygodnia ciąży jest odpowiednia? Dodam iż zalecono mi taką dawkę żelaza bez morfologii.

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Nie jest to lek dlatego nie ma wystarczającej ilości badań potwierdzających jego bezpieczeństwo do stosowania w ciąży. W zwiazku z tym nie stosowałbym go w ciąży, zwłąszcza bez przeprowadzenia badań oceniających konieczność suplementacji żelaza.