Czy preparat Potenga sex power jest skuteczny przy zaburzeniach erekcji?

Dzień dobry mam 40 lat i mam takie pytanie Czy suplement diety Potenga sex power jest pani znany i czy jest skuteczny przy zaburzeniu erekcji? Chciałbym sobie w ten sposób pomoc. Nie mam ochoty iść z tym do lekarza po jakieś konkretne leki. Skoro na rynku są dostępne różne suplementy diety to chyba ktoś je wcześniej przebadał odnośnie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Proszę mnie poinformować czy biorąc ten suplement pozbędę się swojego problemu. Jak szybko on działa i jak długo trzeba go przyjmować aby pozytywne efekty utrzymały się na dłużej. Serdecznie dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam Karol

Dzień dobry,

Zdecydowanie lepiej udać się do lekarza seksuologa lub urologa, którzy zdiagnozują Pana trudności i jeżeli będzie taka konieczność zastosują LEKI, a nie suplement diety.

Magdalena Mroczek

Potenga ma status suplementu i nie ma żadnych wiarygodnych badań które potwierdziłyby jego skuteczność. Preparat zawiera naturalne składniki. W składzie preparatu można znaleźć następujące składniki:

L-arginina-jest głównym składnikiem preparatu. Ma za zadanie rozszerzać naczynia krwionośne i wzmagać napływ krwi do penisa. Jest naturalnym aminokwasem występującym w organizmie.
Maca Root-ma on za zadanie wzmagać popęd płciowy i potencję
L arginina, która poprawia wydzielanie hormonu wzrostu oraz ma za zadanie poprawiać ukrwienie rożnych narządów.
Saw Palmetto-jako afrodyzjak ma zwiększać potencję, poza tym stosowany jest przy przeroście prostaty.
Poza tym suplement diety zawiera np. ziarna dyni oraz inne afrodyzjaki i naturalne substancje. Preparat nie jest na pewno szkodliwy, ale nie jest również skuteczny. Nie ma suplementu diety, który w sposób znaczący zwiększałby potencję. Poza tym preparat często reklamowany jest jako oparty na amerykańskiej recepturze. Zawiera on jedynie naturalne składniki, które występują też w innych pokarmach. Kupowanie preparatów takich jak potenza może okazać się stratą pieniędzy, ponieważ nie przyniesie spodziewanych efektów.

Przy zaburzeniach erekcji dużo bardziej wartościowy jest kontakt z urologiem lub seksuologiem. Suplement diety nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Dlatego odradzam kupowanie tego preparatu. Afrodyzjaki występują także w naturalnych pokarmach i być może lepiej jest spożywać je w naturalnych produktach. W razie potrzeby urolog może zlecić odpowiednie leki, które wykazują skuteczność potwierdzoną w badaniach klinicznych.