Czy preparaty żelaza zawierające cytrynian żelaza i żelazowy EDT przyczyniają się do raka jelita grubego?

Miałam podejrzenie choroby Addisona-Biermera. Aktualnie wyszła przepuklina rozworu przełyku, niedobór B-12, niedobór żelaza. Przyjmowałam leki - suplementy B-12, kwas foliowy. Aktualnie zażywam tardyferon fol. Moje pytanie czy rzeczywiście preparaty żelaza zawierające cytrynian żelaza i żelazowy EDT przyczyniają się do raka jelita grubego? Czy zawiera je tardyferon fol. Jakie zalecenia proponują zwykle lekarze w takim przypadku jaki podałam. Czy wystarczającym jest odpowiednia dieta? Jeśli tak, to jaka skoro nie zamierzam jeść mięsa , które to jest z punktu widzenia stosowanej produkcji niezdrowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od poziom hemoglobiny żelaza itp proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego