Czy prezerwatywa jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym?

Witam, mam 19 lat i współżyje ze swoim chłopakiem regularnie. Stosujemy prezerwatywę stosunek przerywany. Nigdy nie „skończył” we mnie. Czy ta metoda antykoncepcji jest skuteczna? Bardzo proszę o odpowiedz, jestem bardzo zdenerwowana ponieważ spóźnia mi się okres. Dodam, ze nigdy nie miałam regularnych miesiączek.

Lek. Paweł Szadkowski

Wskaźnik Pearla prezerwatywy to 3-7. Przykładowo antykoncepcja hormonalna ma ten wskaźnik na poziomie 0,5-1,4. Stosunek przerywany nie jest praktycznie metodą antykoncepcji. Sugeruję udać się do ginekologa i omówić najlepsze metody antykoncepcji dla pani.