Czy problem w zajściu w ciążę ma związek z nieudanym zabiegiem usunięcia nadżerki?

Witam.Kilka lat temu mialam usuwana nadzerke wrodzona laserem,niestety zabieg nie udal sie i pozostala blizna.Lekarz chcial ponowic zabieg usuniecia nadzerki za oplata oczywiscie .Nie zdecydowalam sie na to,gdyz inny lekarz powiedzial mi zeby tego nie ruszac i ze po tym zabiegu jest gorzej niz przed zabiegiem i ze w ogole takiej wrodzonej zmiany sie nie usuwa tylko obserwuje.Moim problemem teraz jest to ze od roku staram sie bezskutecznir zajsc w ciaze.Mam pytanie,czy to,ze nie moge zajsc w ciaze ma cos wspolnego z tym nieudanym zabiegiem,po ktorym zostala blizna?

Lek. Michał Lenard

Nie można wykluczyć, że blizna jest przyczyną Pani niepowodzeń w zajściu w ciążę. Sugeruję udać się do ginekologa, który zbada zmianę i ewentualnie poszuka innych przyczyn Pani problemu. Pozdrawiam!