Czy problemy jelitowe mogą być powodowane zaburzeniami psychiatrycznymi?

kobieta lat 50 Witam od dwoch miesiecy mam problemy jelitowe polegaja one na bulgotaniu przelewaniu i burczeniu i zaczynaja sie juz praktycznie od zoladka.lekarz zlecil mi usg jamy brzusznej i rozszezone badaniekrwi ale wszystko w porzadku.U ginekologa tez wszystko dobrze.Zalecane przez lekarza jest jeszcze kolonoskopia.Czy ja mam udac sie do psychiatry

Lek. Paweł Szadkowski

Zdarza się tak, że problemy zdrowotne mają swoje podłoże w problemach psychiatrycznych, niemniej jeśli podane objawy są naprawdę uciążliwe, może warto jeszcze wykonać tę kolonospkopię i dopiero przy prawidłowym wyniku udać się do lekarza psychiatry. Psychiatra też na pewno będzie chciał znać wszystkie wyniki badań, gdyż leczenie będzie mógł dopiero zastosować po wykluczeniu wszystkich innych przyczyń takich objawów.