Czy problemy jelitowe mogą osłabić skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Od ponad pół roku biorę Sylvie 20, przedwczoraj zażyłam tabletkę o godzinie 20. Rano o godzinie 7 i 11 byłam dwukrotnie w toalecie, ale biegunka już dalej nie postępowała, do dzisiaj boli mnie żołądek. Lekarz twierdzi, że może to być tzw. "Jelitówka" ale o innym przebiegu, bez wymiotów czy biegunki. Dlatego biorę probiotyk i no-spe, zapomniałam go spytac o wpływ na pigułki. Czy mogę twierdzić, ze bez tych objawów występują i tak zaburzenia wchłaniania, które obniżają skuteczność antykoncepcji?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze przez ten okres czasu warto jest zastosować dodatkowe nie hormonalne metody antykoncepcji