Czy problemy jelitowe mogą wynikać z nerwicy?

Witam Od 5 lat mam problemy z nerwica połączona z odorem z ust, bardzo częstymi mocnymi wzdeciami i bólami żołądka. Poza tym całodniowe zmęczenie i częste uczucie leku, bezsilności. Kiedy mam gorszy dzień każdy stres czy myśli powodują płytki oddech i ucisk w okolicy serca. Nie potrafię się skoncentrować. Gdzie szukać powodu dolegliwości? Dodam jeszcze że wszystko się zaczęło nie długo po paru gorszych wydarzeniach w moim życiu które mnie podlamaly. Czy mogą być to problemy natury psychicznej?

Tak, podobne trudności mogą mieć źródło psychologiczne, nerwicowe. Aby to jednak stwierdzić najpierw konieczna byłaby konsultacja i diagnostyka lekarska, która wykluczyłaby potencjalne inne podłoże zaburzeń. Jeśli lekarz nie znajdzie somatycznych przyczyn objawów, skieruje do psychologa, an psychoterapię. Pomoże ona zrozumieć i przepracować emocjonalne i osobowościowe przyczyny trudności, a tym samym poradzić sobie z objawami.Zachęcam do jak najszybszego podjęcia leczenia.

Witam!
To co Pan przedstawił odpowiada klasycznemu obrazowi nerwicy. Jeżeli chce Pan być zdrowy to niech się Pan zgłosi do Poradni Zdrowia Psychicznego. Ocenią problem, ustalą strategię leczenia: psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi i po kilku tygodniach wróci Pan do "normalności". Kilka tygodni jest to czas w którym zacznie się poprawa - taki jest charakter tych metod leczniczych!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień dobry,

Opisane trudności - objawy somatyczne zdrowia, mogą mieć podłoże związane z funkcjonowaniem psychiki, stąd zalecana jest konsultacja psychologiczna oraz rozpoczęcie terapii.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek