Czy problemy w kontaktach z bliskimi mogą prowadzić do choroby?

CZY CODZIENNY PŁACZ I BRAK ZAUFANIA W RODZINIE MOŻE PROWADZIĆ DO CHOROBY BRAK ROZMOWY O SWOICH PROBLEMACH I ZAMYKANIE SIĘ W SOBIE.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że mówienie o swoich uczuciach z Innymi jest bardzo pozytywne dla zdrowia psychicznego.

Dzielenie się tym, co się myśli, co czuje, czego się obawia likwiduje stres, bo tak naprawdę stres bierze się stąd, że ukrywa się emocje i nie chce/nie może/nie potrafi dzielić się nimi ze Światem.

Powracając do Pani pytania, w pośredni sposób deficyt bliskich relacji międzyludzkich
przyczynia się do izolacji, i przez to do zaburzeń w funkcjonowaniu społecznym.

Z przesłaniem dla pani tylko radosnego, świątecznego czasu,
irena.mielnik.madej@gmail.com