Czy problemy z erekcją mogą być spowodowane infekcją?

Mężczyzna, 19 lat. Od miesiąca choruję na ciężkie anginy (bez wysokich gorączek lecz z ropniami). Powikłaniem jednej z nich był ropień okołomigdałkowy, usunięty chirurgicznie w zabiegu wykonanym w specjalistycznej przychodni. Po zabiegu otrzymałem serię antybiotyków domięśniowych i kilka zastrzyków z lekiem sterydowym. Po leczeniu tydzień było dobrze i sytuacja się powtórzyła (podano ten sam zestaw leków). Niestety znów było dobrze jedynie przez tydzień - rozpoznano tworzącą się trzecią anginę. Dostałem silne antybiotyki doustne (bez sterydów) i co tu dużo mówić - praktycznie nie mam teraz erekcji, jedynie po przebudzeniu rankiem i czasem jak się obudzę w nocy. Sam nie jestm w stanie jej sprowokować. Nie mam cukrzycy, bo miałem okazjonalne badania. Brałem leki przeciwgrzybicze z racji długotrwałej antybiotykoterapi. Trochę zaczynam panikować - warto wspomnieć, że dwa lata temu miałem USG moszny i lekaż rozpoznał niegroźną torbiel (w najądrzu lewym, 9 mm). Do tej pory było dobrze i nie wiem czy to wina tych leków, pod których wpływem jeszcze jestem, czy to przez te kilka steroidów, czy też może dzieje się coś gorszego? Brałem domięśniowo D*** i B*** doustnie F*** (za pierwszym i drugim razem). Przy trzecim nawrocie dostałem O*** lecz został po dwóch dniach zamieniony na C*** oraz F*** (te dwa nadal biorę). Pierwsze objawy rzuciły mi się w oczy pomiędzy drugą a trzecią kuracją.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Leki przyjmowane przez Pana nie powinny (wg danych producentów) wywołać opisywanych objawów. Także wykryta wcześniej torbiel najądrza nie ma na to wpływu. Najądrze to narząd magazynujący nasienie i nie ma żadnego wpływu na erekcję lub jej brak. Sądzę, iż Pana problemy mogą mieć raczej podłoże psychogenne - tym bardziej, iż ostatnio stan Pana zdrowia mógł być powodem rozlicznych stresów. Dlatego można podejrzewac, że Pana problemy mają charakter przemijający. Gdyby tak nie było, proszę udać się na wizytę do seksuologa.