Czy problemy z seksem mogą zakończyć się depresją?

Jestem w małżeństwie (staż 11 lat) ale w mojej psychice powstało zamknięcie się na współżycie - mamy 2 dzieci w tym niepełnosprawne dziecko. dla mnie seks był zawsze problemem bo kiedyś zostałam zgwałcona... Wiem że mój problem jest bardzo skomplikowany, ale proszę mi chociaż doradzić co zrobić. Powoli dopada mnie depresja. Maria 40 lat

Witam Panią
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało,
pogwałcono wszystkie Pani prawa, zabrano Pani
młodość i poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że przeszłe traumatyczne
wydarzenia odcisnęły w Pani duszy piętno i przyniosły
wiele trudności i cierpienia w życiu dorosłym,
a także zabrały całą radość życia.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości,
ale może Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się”
ze zmorami przeszłości.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, ma Pani za sobą bolesne przeżycie. To ma wpływ na dalsze życie, podejście do współżycia. Warto porozmawiać na ten temat dłużej, skorzystać ze wsparcia. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, seksuologiem. W Poznaniu może Pani skorzystać z poradni: http://www.gpsk.ump.edu.pl/dla-pacjenta/pomoc-psychologiczna/poradnia-seksuologiczna.html Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online lub maila.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl